Скасовано протиправні рішення ДАБІ щодо заборони будівництва магазину

Отримавши всю необхідну дозвільну документацію, нашим Клієнтом упродовж тривалого часу проводилось будівництво магазину промислових та продуктових товарів на який у подальшому зареєстровано право власності з готовністю об’єкта – 95%.

Натомість, зі спливом фактично 4 років після видачі відповідної дозвільної документації, контролюючим органом виявлено порушення з боку райдержадміністрації при видачі нашому Клієнту містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, що в подальшому призвело до скасування таких, а також декларації про початок виконання будівельних робіт.

Завдяки вірно обраному способу захисту прав Клієнта, Восьмим апеляційним адміністративним судом задоволено наші позовні вимоги, тим самим відновлено порушені права нашого Клієнта як забудовника шляхом скасування протиправних рішень контролюючого органу.

Судом наголошено, що наділений відповідними повноваженнями орган, видав позивачу містобудівні умови та обмеження, на підставі яких було подано декларацію про початок будівельних робіт та протягом майже чотирьох років здійснювалось відповідне будівництво. При цьому, допущення органом нагляду (в даному випадку Відділом регіонального розвитку, містобудування та архітектури районної державної адміністрації) певних порушень, не може бути поставлене у провину позивачу, оскільки останній правомірно розраховував на відповідність нормам чинного законодавства поданої ним документації.

Більше того,  забудовник, який отримавши у власність земельну ділянку для будівництва, а також містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки відповідно до цільового призначення землі, правомірно очікував на те, що його право на розпорядження належним на праві власності майном відповідно до законодавства в майбутньому, не буде порушено чи обмежено під час здійснення суб’єктом владних повноважень заходів з державного архітектурно-будівельного нагляду чи припинено шляхом прийняття іншого рішення.

Таким чином, Клієнту відкрито шлях для добудови його магазину.

Читайте також:  Скасовано штраф Держархбудінспекції на суму понад 600 тис. грн. та припис про заборону здійснення будівництва